

1. 1193-21-1
2. Pyrimidine, 4,6-dichloro-
3. 4,6-dichloro-pyrimidine
4. 4,6-dichloro Pyrimidine
5. Mfcd00006109
6. Dichloropyrmidine
7. Dichloropyrimidine
8. Nsc37530
9. Einecs 214-770-2
10. Nsc 37530
11. 4,6-dichloropyrimdine
12. 4,6-dichloropyrimidin
13. 4,6-dichlorpyrimidine
14. 4,6 Dichloropyrimidine
15. 4,6-dichioropyrimidine
16. 4,6-dichlor-pyrimidine
17. 4,6-dichloropyrirnidine
18. 4,6- Dichloropyrimidine
19. Ai3-26563
20. 4, 6 Dichloro Pyrimidine
21. Ec 214-770-2
22. Schembl39924
23. 4,6-dichloropyrimidine, 97%
24. Chembl1992013
25. Dtxsid10152403
26. Act10415
27. Bcp16087
28. Str03622
29. Zinc1670096
30. Nsc-37530
31. Stl197981
32. Akos001295631
33. Ab00591
34. Ac-2906
35. Cs-w018513
36. Nci60_003520
37. Db-006597
38. Am20080738
39. Bb 0242417
40. D2488
41. Ft-0617248
42. En300-25606
43. A18118
44. Q-200421
45. F2124-0077
| Molecular Weight | 148.98 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C4H2Cl2N2 |
| XLogP3 | 2.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 2 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 147.9595035 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 147.9595035 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 25.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 8 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 70.4 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
Enaltec Labs –Delivering complex APIs with precision, innovation, and global compliance.
Honour is a leading global CDMO and specialty chemicals manufacturer with seven world-class sites delivering quality-driven solutions.
LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
TAPI, a leading global supplier of APIs, provides over 350 products and customized CDMO solutions for every stage of development.
European CDMO and Gx manufacturer with 75 years of experience in delivering premium APIs to pharmaceutical partners worldwide.
LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
Rochem, your partner in developing, sourcing, and supplying pharmaceutical & animal health ingredients of Chinese origin.
DRL offers a portfolio of products & services, including APIs, CMO services, generics, biosimilars & differentiated formulations.