

1. 846023-24-3
2. Acetamide, 2-cyano-n-(2,4-dichloro-5-methoxyphenyl)-
3. Mfcd10565601
4. 2-cyano-n-(2,4-dichloro-5-methoxyphenyl) Acetamide
5. Ec 617-590-6
6. Schembl4961490
7. Dtxsid70582702
8. Amy18435
9. Bcp24247
10. Zinc35080423
11. Akos015890723
12. Ds-18356
13. Sy116645
14. Cs-0150520
15. C76695
16. 023c243
17. A864056
18. N-(2,4-dichloro-5-methoxyphenyl)-2-cyanoacetamide
19. Fura2magnesium-selectiveanalogtetrapotassiumsalt
| Molecular Weight | 259.09 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C10H8Cl2N2O2 |
| XLogP3 | 2.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 257.9962829 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 257.9962829 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 62.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 16 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 302 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
2-cyano-N-(2,4-dichloro-5-methoxy phenyl) acetamid...
CAS Number : 846023-24-3
End Use API :
End Use API : Bosutinib
About the Company : Aarti Pharmalabs is generic APIs & Intermediates manufacturing company & small molecule drug substance CDMO and the largest Indian manufacturer of Xanthine Derivatives (Caffeine, etc.)....
2-Cyano-N-(2,4-Dichloro-5-Methoxyphenyl) Acetamide
CAS Number : 846023-24-3
End Use API :
End Use API : Bosutinib
About the Company : Jinan Tantu Chemicals Co., Ltd. operates as a Contract Development and Manufacturing Organization (CDMO) that serves pharmaceutical companies worldwide. Our core services include custom...

2-cyano-n-(2,4-dichloro-5-methoxyphenyl) acetamide
CAS Number : 846023-24-3
End Use API :
End Use API : Bosutinib
About the Company : Nanjing Lift Pharmaceutical is a specialized company concentrating on the R&D, production, marketing and technical service of APIs, pharmaceutical intermediates and specialty chemicals....
