

1. 1428243-26-8
2. (3r,4s)-benzyl 3-(2-bromoacetyl)-4-ethylpyrrolidine-1-carboxylate
3. (3r,4s)-3-(2-bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrrolidinecarboxylic Acid Phenylmethyl Ester
4. Schembl14791217
5. Amy16540
6. Mfcd30802183
7. Zinc219520708
8. Ac-31352
9. Cs-0184957
10. P17964
11. Benzyl(3r,4s)-3-(2-bromoacetyl)-4-ethylpyrrolidine-1-carboxylate
| Molecular Weight | 354.24 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C16H20BrNO3 |
| XLogP3 | 3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 353.06266 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 353.06266 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 46.6 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 369 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4- ethyl-1-pyrrolidineca...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Shandong Chenghui Shuangda Pharmaceutical Co., Ltd. specializes in API and advanced intermediate R&D and manufacturing, delivering comprehensive CDMO/CRO/OEM services and Finished Formu...
(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-eth yl-1-pyrrolidineca...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Shanghai Minbiotech is specializing in the R&D and production of advanced pharmaceutical intermediates and biological APIs. There are more than 1000 square meters of R&D centers in Nant...
(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrrolidinecar...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Shanghai Minbiotech is specializing in the R&D and production of advanced pharmaceutical intermediates and biological APIs. There are more than 1000 square meters of R&D centers in Nant...
(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrrolidinecar...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Amenamevir
About the Company : Saiming Pharmaceutical is a technology-driven company with 12+ years of experience. Our business involves the R&D, production, and trading of pharmaceutical intermediates, APIs, and fin...
(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrrolidinecar...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Guangzhou AANpharm Technology is a science-driven producer of key starting materials, pharmaceutical intermediates and specialty chemicals for CDMOs, API manufacturers and biotech innov...

benzyl (3R,4S)-3-(2-bromoacetyl)-4-ethylpyrrolidin...
CAS Number : CAS-1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Hebi Xinhe Pharmaceutical Co., Ltd. is a subsidiary of Tianjin Zhennuo Pharmaceutical Group Co., Ltd., with a registered capital of CNY 100 million. Located in Jijiashan Industrial Park...

(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrrolidinecar...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Jinan Tantu Chemicals Co., Ltd. operates as a Contract Development and Manufacturing Organization (CDMO) that serves pharmaceutical companies worldwide. Our core services include custom...

(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrrolidinecar...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : We are one of the well-known manufacturers of key APIs & intermediates in China, with 20 years of experience & presence in 20+ countries. At Boyuan, we are committed to providing high-q...

(3R,4S)-3-(2-Bromoacetyl)-4-ethyl-1-pyrro lidinec...
CAS Number : 1428243-26-8
End Use API :
End Use API : Upadacitinib
About the Company : Suzhou Biosyntech is an R&D driven supplier for the Pharma market, the major business is on API and intermediates. Biosyntech has the ability to provide service from R&D development to ...
