

1. 1334513-02-8
2. Propan-2-yl (2s)-2-{[(s)-pentafluorophenoxy(phenoxy)phosphoryl]amino}propanoate
3. Schembl2510990
4. Amy4182
5. N-((s)-(2,3,4,5,6-pentafluorophenoxy)phenoxyphosphinyl)-l-alanine 1-methylethyl Ester
6. N-[(s)-(2,3,4,5,6-pentafluorophenoxy)phenoxyphosphinyl]-l-alanine1-methylethylester
7. Dtxsid301019342
8. Cs-b0630
9. Isopropyl ((s)-(perfluorophenoxy)(phenoxy)phosphoryl)-l-alaninate
10. Zinc95080021
11. Akos025286071
12. Propan-2-yl (2s)-2-{[(s)-
13. Pb11574
14. Pb35955
15. Hy-59121
16. Pentafluorophenoxy(phenoxy)phosphoryl]amino}propanoate
17. Propan-2-yl (2s)-2-[[(2,3,4,5,6-pentafluorophenoxy)-
18. Isopropyl N-[(s)-(pentafluorophenoxy)(phenoxy)phosphoryl]-l-alaninate
19. (s)-isopropyl 2-(((s)-(perfluorophenoxy)(phenoxy)phosphoryl)-amino)propanoate
20. L-alanine, N-[(s)-(2,3,4,5,6-pentafluorophenoxy)-phenoxyphosphinyl]-, 1-methylethyl Ester
| Molecular Weight | 453.3 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C18H17F5NO5P |
| XLogP3 | 4.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 11 |
| Rotatable Bond Count | 9 |
| Exact Mass | 453.07645045 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 453.07645045 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 73.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 30 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 608 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
N-((s)-(2,3,4,5,6-Pentafluorophenoxy) phenoxyphosp...
CAS Number : 1334513-02-8
End Use API :
End Use API : Sofosbuvir
About the Company : TEXLAB INDUSTRIES was established in 1971, manufacturing & trading related business. TEXLAB INDUSTRIES - company launched by Late Shree AMBALAL MISTRY for local and global region with t...

LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Shanghai Minbiotech is the leading producer of biopharmaceuticals and a variety of high-end generic & innovative drugs.
TAPI, a leading global supplier of APIs, provides over 350 products and customized CDMO solutions for every stage of development.
Honour is a leading global CDMO and specialty chemicals manufacturer with seven world-class sites delivering quality-driven solutions.
Shodhana continues to entrench its position on R&D, scale-up and commercialization of APIs, with supplies to 50+ countries.
PMC Isochem is your partner for smart CDMOs of Intermediates, APIs, & excipients & a catalog of Intermediates & Generic APIs.