Synopsis
Synopsis
0
USDMF
0
CEP/COS
0
JDMF
0
EU WC
0
KDMF
0
NDC API
0
VMF
0
EDQM
0
USP
0
JP
0
Others
0
FDA Orange Book
DRUG PRODUCT COMPOSITIONS
0
US Patents
0
US Exclusivities
0
Health Canada Patents
US Medicaid
NA
Annual Reports
NA
Regulatory FDF Prices
NA
0
FDF
0
Data Compilation #PharmaFlow
0
Stock Recap #PipelineProspector
0
Weekly News Recap #Phispers
0
News #PharmaBuzz


1. 64053-00-5
2. Tss9kiz5og
3. 2-[4-[(3z)-3-(2-chlorothioxanthen-9-ylidene)propyl]piperazin-1-yl]ethyl Decanoate
4. Clopixol Depot
5. Unii-tss9kiz5og
6. Clopixol Depot (tn)
7. Schembl1651217
8. Cis-clopenthixol Decanoate
9. Chebi:177690
10. (z)-clopenthixol Decanoate
11. Dtxsid201018303
12. Clopenthixol Decanoate, Cis-
13. Zinc56898828
14. Akos015843136
15. Zuclopenthixol Decanoate [mart.]
16. Ncgc00522029-01
17. Zuclopenthixol Decanoate [who-dd]
18. Decanoic Acid, 2-(4-(3-(2-chloro-9h-thioxanthen-9-ylidene)propyl)-1-piperazinyl)ethyl Ester, (z)-
19. D08692
20. Zuclopenthixol Decanoate [ep Monograph]
21. Q27290283
22. Decanoic Acid, 2-(4-((3z)-3-(2-chloro-9h-thioxanthen-9-ylidene)propyl)-1-piperazinyl)ethyl Ester
| Molecular Weight | 555.2 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C32H43ClN2O2S |
| XLogP3 | 9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 15 |
| Exact Mass | 554.2733775 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 554.2733775 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 58.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 38 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 726 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |

FULL SCREEN VIEW Click here to open all results in a new tab [this preview display 10 results]
Market Place
ABOUT THIS PAGE
98
PharmaCompass offers a list of Zuclopenthixol Decanoate API manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by GMP, USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, and more, enabling you to easily find the right Zuclopenthixol Decanoate manufacturer or Zuclopenthixol Decanoate supplier for your needs.
Send us enquiries for free, and we will assist you in establishing a direct connection with your preferred Zuclopenthixol Decanoate manufacturer or Zuclopenthixol Decanoate supplier.
A Clopixol Depot manufacturer is defined as any person or entity involved in the manufacture, preparation, processing, compounding or propagation of Clopixol Depot, including repackagers and relabelers. The FDA regulates Clopixol Depot manufacturers to ensure that their products comply with relevant laws and regulations and are safe and effective to use. Clopixol Depot API Manufacturers are required to adhere to Good Manufacturing Practices (GMP) to ensure that their products are consistently manufactured to meet established quality criteria.
click here to find a list of Clopixol Depot manufacturers with USDMF, JDMF, KDMF, CEP, GMP, and COA related information on PhamaCompass.
A Clopixol Depot supplier is an individual or a company that provides Clopixol Depot active pharmaceutical ingredient (API) or Clopixol Depot finished formulations upon request. The Clopixol Depot suppliers may include Clopixol Depot API manufacturers, exporters, distributors and traders.
click here to find a list of Clopixol Depot suppliers with USDMF, JDMF, KDMF, CEP, GMP, and COA related information on PharmaCompass.
Clopixol Depot Active pharmaceutical ingredient (API) is produced in GMP-certified manufacturing facility.
GMP stands for Good Manufacturing Practices, which is a system used in the pharmaceutical industry to make sure that goods are regularly produced and monitored in accordance with quality standards. The FDA’s current Good Manufacturing Practices requirements are referred to as cGMP or current GMP which indicates that the company follows the most recent GMP specifications. The World Health Organization (WHO) has its own set of GMP guidelines, called the WHO GMP. Different countries can also set their own guidelines for GMP like China (Chinese GMP) or the EU (EU GMP).
PharmaCompass offers a list of Clopixol Depot GMP manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, and more, enabling you to easily find the right Clopixol Depot GMP manufacturer or Clopixol Depot GMP API supplier for your needs.
A Clopixol Depot CoA (Certificate of Analysis) is a formal document that attests to Clopixol Depot's compliance with Clopixol Depot specifications and serves as a tool for batch-level quality control.
Clopixol Depot CoA mostly includes findings from lab analyses of a specific batch. For each Clopixol Depot CoA document that a company creates, the USFDA specifies specific requirements, such as supplier information, material identification, transportation data, evidence of conformity and signature data.
Clopixol Depot may be tested according to a variety of international standards, such as European Pharmacopoeia (Clopixol Depot EP), Clopixol Depot JP (Japanese Pharmacopeia) and the US Pharmacopoeia (Clopixol Depot USP).