

1. 1195768-18-3
2. 3-amino-2-fluoro-benzoic Acid Methyl Ester
3. 3-amino-2-fluorobenzoic Acid Methyl Ester
4. Methyl3-amino-2-fluorobenzoate
5. Benzoic Acid, 3-amino-2-fluoro-, Methyl Ester
6. Schembl1126859
7. Dtxsid80673195
8. Methyl 3-amino-2-fluoro-benzoate
9. Amy30204
10. Bcp12561
11. Vxb76818
12. Mfcd12923265
13. Zinc47202222
14. Akos016006681
15. Sb31638
16. As-42407
17. Db-061571
18. Cs-0038763
19. Ft-0660924
20. M2868
21. Z2208497489
| Molecular Weight | 169.15 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C8H8FNO2 |
| XLogP3 | 1.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 169.05390666 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 169.05390666 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 52.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 12 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 174 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
Methyl 3-amino-2-fluorobenzoate
CAS Number : 1195768-18-3
End Use API :
End Use API : Dabrafenib Mesylate
About the Company : Established in August 2011, Raffles PharmaTech is a high-tech enterprise that focus on development, manufacturing and sales of high-value added active pharmaceutical ingredients and int...

Methyl 3-amino-2-fluorobenzoate
CAS Number : 1195768-18-3
End Use API :
End Use API : Dabrafenib Mesylate
About the Company : Jinan Tantu Chemicals Co., Ltd. operates as a Contract Development and Manufacturing Organization (CDMO) that serves pharmaceutical companies worldwide. Our core services include custom...

Seqens is an integrated global leader in pharmaceutical solutions & specialty ingredients, & custom-made solutions to our customers.
Expand your portfolio with Egis- value-added generics, API capabilities, and reliable contract services to drive your growth.
TAPI, a leading global supplier of APIs, provides over 350 products and customized CDMO solutions for every stage of development.
2-chloro-4-methylpyrimidine
(CAS Number : 13036-57-2)Rampex Labs – Simplifying Synthesis with Innovation, Quality, and Commitment to Global Pharmaceutical Excellence.
Jinan Tantu Chemicals offers customized R&D services & production of small molecule APIs & pharmaceutical intermediates.
Jinan Tantu Chemicals offers customized R&D services & production of small molecule APIs & pharmaceutical intermediates.
Jinan Tantu Chemicals offers customized R&D services & production of small molecule APIs & pharmaceutical intermediates.
Rampex Labs – Simplifying Synthesis with Innovation, Quality, and Commitment to Global Pharmaceutical Excellence.
Rampex Labs – Simplifying Synthesis with Innovation, Quality, and Commitment to Global Pharmaceutical Excellence.