Synopsis
Synopsis
0
API Suppliers
0
USDMF
0
CEP/COS
0
JDMF
0
EU WC
0
KDMF
0
NDC API
0
VMF
0
Listed Suppliers
0
EDQM
0
USP
0
JP
0
Others
0
FDF Dossiers
0
FDA Orange Book
0
Europe
0
Canada
0
Australia
0
South Africa
0
Listed Dossiers
DRUG PRODUCT COMPOSITIONS
0
US Patents
0
US Exclusivities
0
Health Canada Patents
US Medicaid
NA
Annual Reports
NA
Regulatory FDF Prices
NA
0
API
0
FDF
0
Data Compilation #PharmaFlow
0
Stock Recap #PipelineProspector
0
Weekly News Recap #Phispers
0
News #PharmaBuzz


1. 3-phenyl-1-(pyridin-2-yl)-4-propyl-1h-5-hydroxypyrazole Hcl
2. 3-phenyl-4-propyl-1-(2-pyridinyl)-1h-pyrazol-5-ol
3. 3-phenyl-4-propyl-1-(2-pyridinyl)-1h-pyrazol-5-ol Hydrochloride
4. Apx-115
5. Apx-115 Free Base
6. Ewha-18278
7. Ewha-18278 Free Base
8. Isuzinaxib
1. Apx-115
2. 1395946-75-4
3. Ewha-18278
4. Unii-q99g5ze5u5
5. Q99g5ze5u5
6. 3-phenyl-4-propyl-1-(pyridin-2-yl)-1h-pyrazol-5-ol Hydrochloride
7. 3-phenyl-4-propyl-1-(2-pyridinyl)-1h-pyrazol-5-ol Hydrochloride
8. 5-phenyl-4-propyl-2-pyridin-2-yl-1h-pyrazol-3-one;hydrochloride
9. 1-(pyridin-2-yl)-3-phenyl-4-propyl-1h-pyrazol-5-ol Hydrochloride
10. 1h-pyrazol-5-ol, 3-phenyl-4-propyl-1-(2-pyridinyl)-, Hydrochloride (1:1)
11. Apx115
12. Apx-115 [who-dd]
13. Chembl4650358
14. Schembl15610231
15. Ex-a4040a
16. Vfc94675
17. Hy-120801
18. Cs-0079216
| Molecular Weight | 315.8 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C17H18ClN3O |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 315.1138399 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 315.1138399 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 45.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 412 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 2 |
ABOUT THIS PAGE
30
PharmaCompass offers a list of APX-115 API manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by GMP, USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, and more, enabling you to easily find the right APX-115 manufacturer or APX-115 supplier for your needs.
Send us enquiries for free, and we will assist you in establishing a direct connection with your preferred APX-115 manufacturer or APX-115 supplier.
A Isuzinaxib hydrochloride manufacturer is defined as any person or entity involved in the manufacture, preparation, processing, compounding or propagation of Isuzinaxib hydrochloride, including repackagers and relabelers. The FDA regulates Isuzinaxib hydrochloride manufacturers to ensure that their products comply with relevant laws and regulations and are safe and effective to use. Isuzinaxib hydrochloride API Manufacturers are required to adhere to Good Manufacturing Practices (GMP) to ensure that their products are consistently manufactured to meet established quality criteria.
A Isuzinaxib hydrochloride supplier is an individual or a company that provides Isuzinaxib hydrochloride active pharmaceutical ingredient (API) or Isuzinaxib hydrochloride finished formulations upon request. The Isuzinaxib hydrochloride suppliers may include Isuzinaxib hydrochloride API manufacturers, exporters, distributors and traders.
Isuzinaxib hydrochloride Active pharmaceutical ingredient (API) is produced in GMP-certified manufacturing facility.
GMP stands for Good Manufacturing Practices, which is a system used in the pharmaceutical industry to make sure that goods are regularly produced and monitored in accordance with quality standards. The FDA’s current Good Manufacturing Practices requirements are referred to as cGMP or current GMP which indicates that the company follows the most recent GMP specifications. The World Health Organization (WHO) has its own set of GMP guidelines, called the WHO GMP. Different countries can also set their own guidelines for GMP like China (Chinese GMP) or the EU (EU GMP).
PharmaCompass offers a list of Isuzinaxib hydrochloride GMP manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, and more, enabling you to easily find the right Isuzinaxib hydrochloride GMP manufacturer or Isuzinaxib hydrochloride GMP API supplier for your needs.
A Isuzinaxib hydrochloride CoA (Certificate of Analysis) is a formal document that attests to Isuzinaxib hydrochloride's compliance with Isuzinaxib hydrochloride specifications and serves as a tool for batch-level quality control.
Isuzinaxib hydrochloride CoA mostly includes findings from lab analyses of a specific batch. For each Isuzinaxib hydrochloride CoA document that a company creates, the USFDA specifies specific requirements, such as supplier information, material identification, transportation data, evidence of conformity and signature data.
Isuzinaxib hydrochloride may be tested according to a variety of international standards, such as European Pharmacopoeia (Isuzinaxib hydrochloride EP), Isuzinaxib hydrochloride JP (Japanese Pharmacopeia) and the US Pharmacopoeia (Isuzinaxib hydrochloride USP).