

1. 330792-70-6
2. 3-amino-5-(4-phenoxyphenyl)pyrazole-4-carbonitrile
3. 3-amino-5-(4-phenoxyphenyl)-1h-pyrazole-4-carbonitrile
4. 1h-pyrazole-4-carbonitrile, 3-amino-5-(4-phenoxyphenyl)-
5. 3-amino-4-cyano-5-(4-phenoxyphenyl)pyrazole
6. Mfcd28137676
7. Schembl202119
8. Schembl15472736
9. Amy8943
10. Dtxsid40625079
11. Bcp11040
12. Cs-m2596
13. Zinc82049716
14. Akos016003989
15. Ac-28743
16. Cs-13107
17. Da-24246
18. Sy033527
19. Ft-0754454
20. 3-amino-4-cyano-5-(4-phenoxypheny1)pyrazole
21. S10997
22. A855834
23. Nitrilotriaceticacidtrisodiumsaltmonohydrate
24. J-019007
25. 3-amino-5-(4-phenoxyphenyl)-(1h)-pyrazole-4-carbonitrile
26. 5-amino-3-(4-phenoxy Phenyl)-1h-pyrazole-4-carbonitrile
| Molecular Weight | 276.29 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C16H12N4O |
| XLogP3 | 3.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 276.10111102 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 276.10111102 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 87.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 379 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
3-Amino-4-cyano-5-(4-phenoxyphenyl)pyrazole
CAS Number : 330792-70-6
End Use API :
End Use API : Zanubrutinib
About the Company : Integrin Life Sciences Pvt. Ltd. is one of the growing pharmaceutical API, advanced chemical intermediates manufacturing companies in India. Our Plant is Located in Jaggaiahpet APIIC In...

3-Amino-4-Cyano-5-(4-Phenoxyphenyl)pyrazole
CAS Number : 330792-70-6
End Use API :
End Use API : Zanubrutinib
About the Company : Royal pharma was started in 2007 – it’s a small scale Advanced Intermediates Manufacturing company. Facilities are in accordance to GMP standards. Currently working with Indian Mult...

3-Amino-4-cyano-5-(4-phenoxyphenyl)pyrazole
CAS Number : 330792-70-6
End Use API :
End Use API : Ibrutinib
About the Company : Shanghai fine pharma founded in 2014, is a professional enterprise with chemical reagents and fine chemical products development, development and trade. The company has a sound research...

3-Amino-5-(4-phenoxyphenyl)pyrazole-4-carbonitrile
CAS Number : 330792-70-6
End Use API :
End Use API : Ibrutinib
About the Company : SS Pharmaceutical develops and manufactures active pharmaceutical ingredients (APIs), registered pharma intermediates, fine chemicals and pyridine derivatives for the domestic as well a...

3-amino-4-cyano-5-(4-phenoxyphenyl)pyrazole
CAS Number : 330792-70-6
End Use API :
End Use API : Ibrutinib
About the Company : VIDGAS is dedicated to delivering the highest quality SFC and HPLC purification and isolation solutions to clients across the pharmaceutical, biopharmaceutical, agrochemical, food, and ...
