

1. 8dlp7xk3vh
2. Ker047
3. 2248154-85-8
4. Ker-047
5. Quinoline, 7-fluoro-6-methoxy-4-(6-(4-(4-methyl-1-piperazinyl)-1-piperidinyl)pyrazolo(1,5-a)pyrimidin-3-yl)-
6. Unii-8dlp7xk3vh
7. Schembl22027704
8. Ex-a4395
9. Hy-136773
10. Cs-0133581
| Molecular Weight | 475.6 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C26H30FN7O |
| XLogP3 | 2.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 475.24958677 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 475.24958677 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 62 Ų |
| Heavy Atom Count | 35 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 701 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |