Synopsis
Synopsis
0
API Suppliers
0
USDMF
0
CEP/COS
0
JDMF
0
EU WC
0
KDMF
0
NDC API
0
VMF
0
Listed Suppliers
0
EDQM
0
USP
0
JP
0
Others
0
FDF Dossiers
0
FDA Orange Book
0
Europe
0
Canada
0
Australia
0
South Africa
0
Listed Dossiers
DRUG PRODUCT COMPOSITIONS
0
US Patents
0
US Exclusivities
0
Health Canada Patents
US Medicaid
NA
Annual Reports
NA
Regulatory FDF Prices
NA
0
API
0
FDF
0
Data Compilation #PharmaFlow
0
Stock Recap #PipelineProspector
0
Weekly News Recap #Phispers


1. Lxs196
2. Lxs-196
3. 1874276-76-2
4. Nvp-lxs196
5. Nvp-lxs-196
6. Ide196
7. Ide-196
8. Darovasertib [usan]
9. E0yf0m8o09
10. 3-amino-n-(3-(4-amino-4-methylpiperidin-1-yl)pyridin-2-yl)-6-(3-(trifluoromethyl)pyridin-2-yl)pyrazine-2-carboxamide
11. 3-amino-n-[3-(4-amino-4-methylpiperidin-1-yl)pyridin-2-yl]-6-[3-(trifluoromethyl)pyridin-2-yl]pyrazine-2-carboxamide
12. 2-pyrazinecarboxamide, 3-amino-n-(3-(4-amino-4-methyl-1-piperidinyl)-2-pyridinyl)-6-(3-(trifluoromethyl)-2-pyridinyl)-
13. Darovasertib [inn]
14. Unii-e0yf0m8o09
15. Darovasertib [who-dd]
16. Chembl3982723
17. Schembl17506262
18. Gtpl11186
19. Bdbm251460
20. Bcp20781
21. Ex-a2690
22. Zzc27676
23. Nsc800030
24. S6723
25. Zb1591
26. Zinc584641445
27. Cs-7529
28. Nsc-800030
29. Example 9 [wo2016020864a1]
30. Ac-36337
31. Ws-01966
32. Hy-101569
33. D85524
34. Us9452998, 9
35. Q29213686
| Molecular Weight | 472.5 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C22H23F3N8O |
| XLogP3 | 1.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 11 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 472.19469187 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 472.19469187 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 136 Ų |
| Heavy Atom Count | 34 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 702 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
ABOUT THIS PAGE
98
PharmaCompass offers a list of Darovasertib API manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by GMP, USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, Price,and more, enabling you to easily find the right Darovasertib manufacturer or Darovasertib supplier for your needs.
Send us enquiries for free, and we will assist you in establishing a direct connection with your preferred Darovasertib manufacturer or Darovasertib supplier.
PharmaCompass also assists you with knowing the Darovasertib API Price utilized in the formulation of products. Darovasertib API Price is not always fixed or binding as the Darovasertib Price is obtained through a variety of data sources. The Darovasertib Price can also vary due to multiple factors, including market conditions, regulatory modifications, or negotiated pricing deals.
A HY-101569 manufacturer is defined as any person or entity involved in the manufacture, preparation, processing, compounding or propagation of HY-101569, including repackagers and relabelers. The FDA regulates HY-101569 manufacturers to ensure that their products comply with relevant laws and regulations and are safe and effective to use. HY-101569 API Manufacturers are required to adhere to Good Manufacturing Practices (GMP) to ensure that their products are consistently manufactured to meet established quality criteria.
A HY-101569 supplier is an individual or a company that provides HY-101569 active pharmaceutical ingredient (API) or HY-101569 finished formulations upon request. The HY-101569 suppliers may include HY-101569 API manufacturers, exporters, distributors and traders.
HY-101569 Active pharmaceutical ingredient (API) is produced in GMP-certified manufacturing facility.
GMP stands for Good Manufacturing Practices, which is a system used in the pharmaceutical industry to make sure that goods are regularly produced and monitored in accordance with quality standards. The FDA’s current Good Manufacturing Practices requirements are referred to as cGMP or current GMP which indicates that the company follows the most recent GMP specifications. The World Health Organization (WHO) has its own set of GMP guidelines, called the WHO GMP. Different countries can also set their own guidelines for GMP like China (Chinese GMP) or the EU (EU GMP).
PharmaCompass offers a list of HY-101569 GMP manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, API price, and more, enabling you to easily find the right HY-101569 GMP manufacturer or HY-101569 GMP API supplier for your needs.
A HY-101569 CoA (Certificate of Analysis) is a formal document that attests to HY-101569's compliance with HY-101569 specifications and serves as a tool for batch-level quality control.
HY-101569 CoA mostly includes findings from lab analyses of a specific batch. For each HY-101569 CoA document that a company creates, the USFDA specifies specific requirements, such as supplier information, material identification, transportation data, evidence of conformity and signature data.
HY-101569 may be tested according to a variety of international standards, such as European Pharmacopoeia (HY-101569 EP), HY-101569 JP (Japanese Pharmacopeia) and the US Pharmacopoeia (HY-101569 USP).