

1. 6973-09-7
2. 3-amino-6-methylbenzenesulfonamide
3. 2-methyl-5-aminobenzene Sulfonamide
4. Benzenesulfonamide, 5-amino-2-methyl-
5. 5-amino-2-methylbenzene-1-sulfonamide
6. Mfcd06681071
7. 5-amino-2-methyl-benzenesulfonamide
8. Nsc36969
9. P-aminotoluol-sulfonamid
10. Schembl342932
11. 3-amino-6-methylbenzenesulfonam
12. Amino-2-methylbenzenesulfonamide
13. Dtxsid40284367
14. 3-(aminosulfonyl)-4-methylaniline
15. 2-methyl-5-amino Benzenesulfonamide
16. 3-amino-6-methyl-benzenesulfonamide
17. 5-amino-2-methyl Benzenesulfonamide
18. Bcp23176
19. Cs-b0767
20. Zinc3888713
21. Nsc-36969
22. Stl363259
23. Akos000123046
24. 3-aminosulfonyl-4-methylaniline
25. Pb18742
26. Ac-24855
27. As-14160
28. Sy003683
29. 5-amino-2-methylbenzene-sulfonamide
30. Db-012230
31. Am20061065
32. Ft-0658813
33. En300-12407
34. 5-amino-2-methylbenzenesulfonamide, Aldrichcpr
35. 973a097
36. A836624
37. A1-01694
38. Q-103465
39. Z89270697
40. F9995-0234
41. 5-amino-2-methyl-benzenesulfonamide;3-amino-6-methylbenzenesulfonamide
| Molecular Weight | 186.23 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C7H10N2O2S |
| XLogP3 | 0.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 186.04629874 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 186.04629874 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 94.6 Ų |
| Heavy Atom Count | 12 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 245 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
5-AMINO-2-METHYLBENZENESULFONAMIDE
CAS Number : 6973-09-7
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Founded with a mission to transform strategic capital into specialty chemicals, Ami Group focuses on Agrochemicals, Cosmetics, and Polymers. Ami Organics Ltd. is committed to meeting yo...

5-Amino-2-methylbenzenesulfonamide
CAS Number : 6973-09-7
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Arde’s Laboratories Pvt Ltd. is a specialty pharmaceutical company that is engaged in the development, manufacture and marketing of generic pharmaceutical drugs. Arde’s is built by ...

5-Amino-2-methyl-benzenesulfonamide
CAS Number : 6973-09-7
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Founded in 1986, Kekule has developed from a manufacturer of few molecules to a preferred vendor for many complex molecules requiring multistage synthesis. Working with customers across...

3-Amino-6-methylbenzenesulfonamide
CAS Number : 6973-09-7
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Syntame is a Pharm- Heatlh technology company jointly sponsored by two PhD from Hong Kong Polytechnic University & Zhejiang University. We always focus on the market & customer needs, c...

5-Amino-2-methylbenzenesulfonamide
CAS Number : 6973-09-7
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Alchem Phytochemicals APIs for Pharmaceuticals, Cosmetics and Nutraceuticals// FDA inspected// EU GMP certified...

MARKET PLACE