

1. 3934-20-1
2. 2,4-dichloro-pyrimidine
3. 2,6-dichloropyrimidine
4. Pyrimidine, 2,4-dichloro-
5. 2,4-dichlorpyrimidin
6. 2,4-dichloro Pyrimidine
7. Mfcd00006061
8. Pyrimidine,2,4-dichloro-
9. Yv96122ocd
10. Nsc-20212
11. Nsc-37531
12. Nsc-49119
13. 2-chloropyrimidin-4-yl Chloride
14. Pyrimidine,4-dichloro-
15. Nsc 20212
16. Einecs 223-508-6
17. Nsc 37531
18. Nsc 49119
19. 2,4dichloropyrimidine
20. 2,4 Dichlorpyrimidine
21. 2,4-dichloropyrimidin
22. 2,4-dichloropyrmidine
23. 2,4-dichlorpyrimidine
24. Pazopanib Intermediates
25. 2,4-dicloropyrimidine
26. 2,4 Dichloropyrimidine
27. 2.4-dichloropyrimidine
28. 2,4-dichloro-pyrmidine
29. 2, 4-dichloropyrimidine
30. 2,4 Dichloro Pyrimidine
31. 2,4- Dichloropyrimidine
32. 2,4-di-chloropyrimidine
33. 2,4-dichloropyri-midine
34. Ai3-26561
35. Dsstox_cid_29149
36. Dsstox_rid_83368
37. Unii-yv96122ocd
38. Dsstox_gsid_49293
39. Schembl63023
40. 2,4-dichloropyrimidine, 98%
41. Chembl3188699
42. Dtxsid9049293
43. 2-(2-benzothiazolylthiol)ethanol
44. Act05672
45. Albb-006256
46. Bcp27299
47. Cs-b0776
48. Nsc20212
49. Nsc37531
50. Nsc49119
51. Zinc1571020
52. Tox21_202830
53. Stk503789
54. Akos000280292
55. Ab00576
56. Ac-2499
57. Ps-5432
58. Ncgc00260376-01
59. Bp-12063
60. Sy001677
61. Cas-3934-20-1
62. Db-005858
63. A6589
64. Am20100038
65. D2310
66. Ft-0601414
67. J-640154
68. J-800157
69. W-106442
70. F0001-1106
| Molecular Weight | 148.98 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C4H2Cl2N2 |
| XLogP3 | 2.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 2 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 147.9595035 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 147.9595035 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 25.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 8 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 78.4 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
(3-(dimethylamino)propyl)triphenyl phosphonium bro...
CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Olopatadine Hydrochloride
About the Company : Indian Drugs And Chemicals supplies quality products using modern technologies, supported by strong industry expertise. The company serves global markets with a focus on reliability and...
2,4-Dichloropyrimidine (2,4-DCP)
CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Osimertinib Mesylate, Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Indian Drugs And Chemicals supplies quality products using modern technologies, supported by strong industry expertise. The company serves global markets with a focus on reliability and...
CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Founded with a mission to transform strategic capital into specialty chemicals, Ami Group focuses on Agrochemicals, Cosmetics, and Polymers. Ami Organics Ltd. is committed to meeting yo...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Rilpivirine
About the Company : Founded with a mission to transform strategic capital into specialty chemicals, Ami Group focuses on Agrochemicals, Cosmetics, and Polymers. Ami Organics Ltd. is committed to meeting yo...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Arde’s Laboratories Pvt Ltd. is a specialty pharmaceutical company that is engaged in the development, manufacture and marketing of generic pharmaceutical drugs. Arde’s is built by ...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Founded in 1986, Kekule has developed from a manufacturer of few molecules to a preferred vendor for many complex molecules requiring multistage synthesis. Working with customers across...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Syntame is a Pharm- Heatlh technology company jointly sponsored by two PhD from Hong Kong Polytechnic University & Zhejiang University. We always focus on the market & customer needs, c...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Royal pharma was started in 2007 – it’s a small scale Advanced Intermediates Manufacturing company. Facilities are in accordance to GMP standards. Currently working with Indian Mult...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Imatinib Mesylate, Pazopanib Hydrochloride
About the Company : Sanpra Synthesis strongly believes that with its expertise and innovative pharmaceutical business background, it is aptly positioned for APIs and intermediates manufacturing and outsour...

CAS Number : 3934-20-1
End Use API :
End Use API : Osimertinib Mesylate
About the Company : We are one of the well-known manufacturers of key APIs & intermediates in China, with 20 years of experience & presence in 20+ countries. At Boyuan, we are committed to providing high-q...
