

1. 2927-71-1
2. 2,4-dichloro-5-fluoro-pyrimidine
3. 5-fluoro-2,4-dichloropyrimidine
4. Pyrimidine, 2,4-dichloro-5-fluoro-
5. Mfcd00233551
6. 2,4-dichloro-5-fluoro Pyrimidine
7. C4hcl2fn2
8. Nsc70442
9. Nciopen2_000539
10. Schembl190657
11. 2,4-dichloro-5fluoropyrimidine
12. 2,4dichloro-5-fluoropyrimidine
13. 2,4-dichloro-5-fluoropyrmidine
14. 5-fluoro-2,6-dichloropyrimidine
15. 2.4-dichloro-5-fluoropyrimidine
16. Dtxsid00290702
17. 5-fluoro-2,4-dichloro-pyrimidine
18. Act01407
19. Albb-014452
20. Bcp27469
21. Zinc1696262
22. Bbl028442
23. Nsc 70442
24. Nsc-70442
25. Stk783765
26. Akos002665246
27. Ab05035
28. Ac-2990
29. Cs-w008648
30. Gs-6791
31. 2,4-dichloro-5-fluoropyrimidine, 97%
32. 2,6-dichloro-5-fluoropyrimidine
33. 2 Pound Not4-dichloro-5-fluoropyrimidine
34. Sy003504
35. Db-010224
36. Am20090386
37. D3374
38. Ft-0630162
39. Ft-0699076
40. En300-25797
41. 927d711
42. W-202221
43. F2108-0226
| Molecular Weight | 166.97 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C4HCl2FN2 |
| XLogP3 | 2.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 165.9500816 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 165.9500816 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 25.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 9 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 103 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
2,4-Dichloro-5-fluoropyrimidine
CAS Number : CAS-2927-71-1
End Use API :
End Use API : Abemaciclib
About the Company : Hebi Xinhe Pharmaceutical Co., Ltd. is a subsidiary of Tianjin Zhennuo Pharmaceutical Group Co., Ltd., with a registered capital of CNY 100 million. Located in Jijiashan Industrial Park...

2,4-Dichloro-5-fluoropyrimidine
CAS Number : 2927-71-1
End Use API :
End Use API : Florasulam
About the Company : Nanjing Clasien Pharmaceutical & Chemical Co., Ltd. is a high-tech enterprise located in Nanjing, the provincial capital of Jiangsu Province, with excellent location and convenient tran...

2,4-Dichloro-5-fluoropyrimidine
CAS Number : 2927-71-1
End Use API :
End Use API : Abemaciclib
About the Company : We are one of the well-known manufacturers of key APIs & intermediates in China, with 20 years of experience & presence in 20+ countries. At Boyuan, we are committed to providing high-q...

2,4-Dichloro-5-fluoropyrimidine
CAS Number : 2927-71-1
End Use API :
End Use API : Voriconazole
About the Company : Telangana Pharmatech is a specialty pharmaceutical company engaged in the drug development, manufacture and commercialization of pharmaceutical products. The company is floated by emine...
