

1. 37699-43-7
2. 2,3-dimethyl-4-nitropyridine-n-oxide
3. 2,3-dimethyl-4-nitropyridine N-oxide
4. 4-nitro-2,3-lutidine-n-oxide
5. Pyridine, 2,3-dimethyl-4-nitro-, 1-oxide
6. 4-nitro-2,3-lutidine N-oxide
7. 2,3-dimethyl-4-nitro-1-oxidopyridin-1-ium
8. 2,3-dimethyl-4-nitropyridin-1-ium-1-olate
9. Mfcd00065172
10. V7t97wm6ba
11. Brn 1569438
12. 4-nitro-2,3-dimethylpyridine N-oxide
13. 2,3-dimethyl-4-nitropyridine-1-oxide
14. 2,3-dimethyl-4-nitro-1-oxido-pyridin-1-ium
15. Unii-v7t97wm6ba
16. Schembl539611
17. Dtxsid50191134
18. Act01397
19. Zinc4831092
20. 2,3-dimethyl-4-nitropyridin-n-oxide
21. Akos015842336
22. Ac-1174
23. Gs-6808
24. 4-nitro-2,3-lutidine N-oxide, 97%
25. 2,3-dimethyl-4-nitro-pyridine 1-oxide
26. Sy014302
27. Db-019781
28. A6436
29. Cs-0135023
30. D2905
31. Ft-0609698
32. 2,3-dimethyl-4-nitro Pyridine-n-oxide
33. F11238
34. Dimethyl-4-nitropyridine 1-oxide, 2,3-
35. W-202546
36. 2,3-dimethyl-4-nitro-pyridine 1-oxide;2,3-dimethyl-4-nitropyridine N-oxide
| Molecular Weight | 168.15 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C7H8N2O3 |
| XLogP3 | 0.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 168.05349212 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 168.05349212 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 71.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 12 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 180 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
Tagoor's product development expertise, backed by our comprehensive understanding of the processes, helps us offer high-quality APIs.
LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
Cohance Lifesciences, offers full range of CDMO services for small molecule APIs, intermediates, ADCs, Pellets and Formulations.
DRL offers a portfolio of products & services, including APIs, CMO services, generics, biosimilars & differentiated formulations.
LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Transo-Pharm GmbH works globally to supply Active Pharmaceutical Ingredients adhering to the highest quality & GMP standards.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
Rochem, your partner in developing, sourcing, and supplying pharmaceutical & animal health ingredients of Chinese origin.
Gonane has API manufacturing expertise in new-age Corticosteroids, Hormones and other pharma raw materials.
LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Transo-Pharm GmbH works globally to supply Active Pharmaceutical Ingredients adhering to the highest quality & GMP standards.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
DRL offers a portfolio of products & services, including APIs, CMO services, generics, biosimilars & differentiated formulations.
Moehs Group, a reference company in the production of pharmaceutical active ingredients.