

1. 3-aminoadamantan-1-ol
2. 702-82-9
3. 3-amino-1-hydroxyadamantane
4. 1-amino-3-adamantanol
5. (5r,7s)-3-aminoadamantan-1-ol
6. 3-amino-adamantanol
7. 3-amino-1-adamantanol Hydrate
8. 1-aminoadamantane-3-ol
9. 3-hydroxy-1-aminoadamantane
10. 1-amino-3-hydroxyadamantane
11. Tricyclo[3.3.1.13,7]decan-1-ol, 3-amino-
12. Mfcd01821204
13. Cbdive_015882
14. 3-hydroxyadamantane Amine
15. Oprea1_650197
16. Schembl301876
17. Chembl1624488
18. Dtxsid00349729
19. Albb-014973
20. Stk387549
21. Akos000283819
22. Akos016344511
23. Cs-w016045
24. Pb47584
25. Ps-6215
26. Sdccgmls-0042673.p002
27. Sy003569
28. Db-014233
29. 3-aminotricyclo[3.3.1.13,7]decan-1-ol
30. Am20070529
31. Bb 0261502
32. Ft-0652890
33. 3-aminotricyclo[3.3.1.1~3,7~]decan-1-ol
34. 3-hydroxytricyclo[3.3.1.13,7 ]decan-1-amine
35. Ab00073968-01
36. 3-hydroxytricyclo[3.3.1.13,7 ]decan- 1-amine
37. A836825
38. 3-amino-1-adamantanol; 3-amino-1-hydroxyadamantane
39. Z1741981630
40. Tricyclo[3.3.1.1~3,7~]decan-1-ol, 3-amino-, Hydrochloride
41. N-benzyl-2-(6-morpholin-4-ylpyridin-3-yl)-1,3-thiazole-4-carboxamide
| Molecular Weight | 167.25 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C10H17NO |
| XLogP3 | 0.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 2 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 167.131014166 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 167.131014166 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 46.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 12 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 212 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
Tagoor's product development expertise, backed by our comprehensive understanding of the processes, helps us offer high-quality APIs.
Century has been an API manufacturer for over 40 years & is the partner of choice for multipurpose custom manufacturing projects.
LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
IOL Chemicals is an innovation-driven bulk drug, Intermediate and Specialty Chemicals company.
(2S)-1-Chloroacetyl-2-pyrrolidinecarbonitrile
(CAS Number : 207557-35-5)Tagoor's product development expertise, backed by our comprehensive understanding of the processes, helps us offer high-quali...
Zhejiang Hengkang Pharm Group is a dynamic pharmaceutical entity, spanning drug research, large-scale production, and global ...
Oxygenta Pharmaceutical Limited — Powering healthcare through reliable pharmaceuticals and organic fine chemicals
ApiSyn: From early-phase research and process development to reliable cGMP manufacturing worldwide.
ApiSyn: From early-phase research and process development to reliable cGMP manufacturing worldwide.
PMC Isochem is your partner for smart CDMOs of Intermediates, APIs, & excipients & a catalog of Intermediates & Generic APIs.
Olpha, a JSC AB City subsidiary, is a leading Baltic firm with 50 years of experience in medicines & chemical pharmaceuticals...
MARKET PLACE
Reply
19 Sep 2023
Reply
08 Oct 2022
Reply
19 Jul 2021
Reply
12 Jan 2021
Reply
06 Aug 2019

FULL SCREEN VIEW Click here to open all results in a new tab [this preview display 10 results]