

1. 201594-84-5
2. (s)-2-[(4-chlorophenyl)(4-piperidinyloxy)methyl]pyridine
3. Pyridine, 2-[(s)-(4-chlorophenyl)(4-piperidinyloxy)methyl]-
4. 2-[(s)-(4-chlorophenyl)-piperidin-4-yloxymethyl]pyridine
5. Pyridine,2-[(s)-(4-chlorophenyl)(4-piperidinyloxy)methyl]-
6. 2-[(s)-(4-chlorophenyl)-(4-piperidinyloxy)-methyl]-pyridine
7. Schembl2805296
8. Dtxsid70447428
9. (s)-(-)-4-[(4-chlorophenyl)(2-pyridyl)methoxy]piperidine
10. Amy21945
11. Bcp13376
12. Cs-b0348
13. Mfcd09955359
14. Zinc22007005
15. Akos015901675
16. Ac-6931
17. Ds-18255
18. 594c845
19. A879802
20. (s)-4-[(4-chlorophenyl) (2-pyridyl)methoxy]piperidine
21. (s)-4-[(4-chlorophenyl)(2-pyridyl)methoxy]piperidine
22. 4-[[(s)-4-chloro-alpha-(2-pyridyl)benzyl]oxy]piperidine
23. (s)-(-)-4-[(4-chlorophenyl) (2-pyridyl)methoxy]piperidine
24. 2-{(s)-(4-chlorophenyl)[(piperidin-4-yl)oxy]methyl}pyridine
| Molecular Weight | 302.8 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C17H19ClN2O |
| XLogP3 | 3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 302.1185909 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 302.1185909 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 34.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 301 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
2-[(S)-(4-chlorophenyl)(4-piperidinyloxy)methyl]-P...
CAS Number : 201594-84-5
End Use API :
End Use API : Bepotastine
About the Company : Shanghai Minbiotech is specializing in the R&D and production of advanced pharmaceutical intermediates and biological APIs. There are more than 1000 square meters of R&D centers in Nant...
CAS Number : 201594-84-5
End Use API :
End Use API : Bepotastine
About the Company : Founded in 2006, ChemExpress provides CRO and CDMO services to pharmaceutical and biotech companies. The company supports small molecules, biologics, and new modalities such as ADCs/XDC...
(S)-2-[(4-Chlorophenyl)(4-piperidinyloxy) methyl]p...
CAS Number : 201594-84-5
End Use API :
End Use API : Bepotastine
About the Company : Aurore Life Sciences is a pure-play API manufacturer with a diverse portfolio of capabilities in delivering efficiencies to generic players globally. Founded in 2017 by a team with vast...

(S)-2-[(4-Chlorophenyl)(4-piperidinyloxy)methyl]py...
CAS Number : CAS-201594-84-5
End Use API :
End Use API : Bepotastine
About the Company : Jinan Lead Pharmaceutical Technology Co., LTD., located in Jinan, Shandong Province, is mainly engaged in R&D, production and sales of pharmaceutical raw materials and intermediates. Th...

(S)-2-[(4- Chlorophenyl)(4-piperidinyloxy)methyl]p...
CAS Number : 201594-84-5
End Use API :
End Use API : Bepotastine
About the Company : We specialize in the supply of API and API related intermediates and services. A significant part of our business comes from the process/production development tailored to our customers...
