

1. 1335210-34-8
2. (4r,12as)-7-methoxy-4-methyl-6,8-dioxo-3,4,6,8,12,12a-hexahydro-2h-pyrido[1',2':4,5]pyrazino[2,1-b][1,3]oxazine-9-carboxylic Acid
3. Mfcd28978321
4. Schembl15084338
5. Amy30024
6. Zinc150055997
7. Ac-30856
8. F11521
9. (4r,12as)-7-methoxy-4-methyl-6,8-dioxo-3,4,6,8,12,12a-hexahydro-2h-pyrido[1',2':4,5]pyrazino[2,1-b][1,3]-oxazine-9-carboxylic Acid
10. (4r,12as)-7-methoxy-4-methyl-6,8-dioxo-3,4,6,8,12,12a-hexahydro-2h-pyrido[1',2':4,5]pyrazino[2,1-b][1,3]oxazine-9-carboxylicacid
11. (4r,12as)-7-methoxy-4-methyl-6,8-dioxo-3,4,6,8,12,12a-hexahydro-2h-pyrido[1',2';4,5]pyrazino[2,1-b][1,3]oxazine-9-carboxylic Acid
| Molecular Weight | 308.29 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C14H16N2O6 |
| XLogP3 | 0.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 308.10083623 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 308.10083623 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 96.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 623 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
BUILDING BLOCK
(4R,12aS)-7-Methoxy-4-Methyl- 6,8-Dioxo-3,4,6,8,12...
CAS Number : CAS-1335210-34-8
End Use API :
End Use API : Dolutegravir Sodium
About the Company : Almelo are the industry leaders in manufacturing advanced intermediates, Active Pharmaceutical Ingredients (APIs) and specialty fine chemicals. With a diverse product portfolio coupled ...

(4R,12aS)-7-Methoxy-4-methyl-6,8-dioxo-3,4,6,8,12,...
CAS Number : 1335210-34-8
End Use API :
End Use API : Dolutegravir Sodium
About the Company : Established in August 2011, Raffles PharmaTech is a high-tech enterprise that focus on development, manufacturing and sales of high-value added active pharmaceutical ingredients and int...

(4R,12aS)-7-Methoxy-4-methyl-6,8-dioxo-3,4,6,8,12,...
CAS Number : 1335210-34-8
End Use API :
End Use API : Dolutegravir Sodium
About the Company : Shenzhen HwaGen Pharmaceutical Co., Ltd. (HwaGen Pharma) was founded in December of 2015 under the leadership of a “National 1000 Talents Program” expert. By leveraging its core com...

LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Honour is a leading global CDMO and specialty chemicals manufacturer with seven world-class sites delivering quality-driven solutions.
Lupin Manufacturing Solutions – delivering high-quality APIs & end-to-end CDMO services for faster, cost-effective drug development.
1-(2,2-Dimethoxyethyl)-5 -Methoxy-6-Methoxycarbonyl-4-o...
(CAS Number : 1335210-23-5)Jinan Tantu Chemicals offers customized R&D services & production of small molecule APIs & pharmaceutical intermediates.