

1. 1062580-52-2
2. 477600-68-3
3. (3r,4r)-rel-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine Dihydrochloride
4. Cis-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine Dihydrochloride
5. Cis-n-benzyl-3-methylamino-4-methyl-piperidine Bis-(hydrochloride)
6. (3r,4r)-(1-benzyl-4-methyl-piperidin-3-yl)-methyl-amine Dihydrochloride
7. H9652393we
8. (3r,4r)-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine;dihydrochloride
9. (3r,4r)-1-benzyl-n,4-dimethyl-3-piperidinamine Dihydrochloride
10. (3r,4r)-1-benzyl-3-(methylamino)-4-methylpiperidine Dihydrochloride
11. 3-piperidinamine,n,4-dimethyl-1-(phenylmethyl)-,hydrochloride(1:2),(3r,4r)-
12. Mfcd11044501
13. Ec 700-696-2
14. Schembl1375746
15. Unii-h9652393we
16. Ampd00105
17. Dtxsid60909964
18. (3r,4r)-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-aminedihydrochloride
19. Cs-b0452
20. Akos016842796
21. Am85470
22. Cs-w009258
23. Ac-26979
24. Ds-16348
25. P15623
26. A850075
27. A872075
28. J-501288
29. Cis-n-benzyl-3-methylamino-4-methyl-piperidine Bis-(hcl)
30. (3r,4r)-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine 2hcl
31. (3r,4r)-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine Bis-(hydrochloride)
32. 1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine--hydrogen Chloride (1/2)
33. (3r,4r)-1-benzyl-n,4-dimethylpiperidin-3-amine Dihydrochloride_racemic
34. (3r,4r)-rel-n,4-dimethyl-1-(phenylmethyl)-3-piperidinamine Dihydrochloride
35. 3-piperidinamine, N,4-dimethyl-1-(phenylmethyl)-, Hydrochloride (1:2), (3r,4r)-
| Molecular Weight | 291.3 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C14H24Cl2N2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 2 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 290.1316542 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 290.1316542 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 15.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 18 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 199 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 3 |
BUILDING BLOCK
(3R,4R)-N,4-Dimethyl-1-(phenylmethyl)-3-piperidina...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Established in 2004 and headquartered in Hangzhou, Hengkang established multiple factories, research and sales centers in Zhejiang, Shandong, and Henan. With facilities conforming to gl...
(3R,4R)-N,4-Dimethyl-1 (phenylmethyl)-3-piperidina...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Shanghai Minbiotech is specializing in the R&D and production of advanced pharmaceutical intermediates and biological APIs. There are more than 1000 square meters of R&D centers in Nant...
(3R,4R)-N,4-Dimethyl-1-(phenylmethyl)-3-piperidina...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Tagoor Laboratories, established in 2018 and part of the Tagoor Group, provides APIs, advanced intermediates, and key starting materials for critical and high-growth therapeutic areas. ...
(3R,4R)-(1-Benzyl-4-methyl-piperidin-3-yl)-methyl-...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Hiray Pharma Solutions is a global end-to-end CDMO specializing in APIs and intermediates. The company offers integrated services across Process R&D, Analytical R&D, manufacturing, and ...
(3R,4R)-1-Benzyl-N,4-dimethylpiperidin-3-amine dih...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Epoch-Labs is a Hyderabad, India based Research Organization that gives science administrations to expansive pharmaceutical organization, agrochemical organizations crosswise over globe...

(3R,4R)-N,4-Dimethyl-1-(phenylmethyl)-3-piperidina...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Guangzhou AANpharm Technology is a science-driven producer of key starting materials, pharmaceutical intermediates and specialty chemicals for CDMOs, API manufacturers and biotech innov...

Cis-1-Benzyl-N,4-dimethylpiperidin-3-amine dihydr...
CAS Number : CAS-1062580-52
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Jinan Lead Pharmaceutical Technology Co., LTD., located in Jinan, Shandong Province, is mainly engaged in R&D, production and sales of pharmaceutical raw materials and intermediates. Th...

(3R,4R)-N,4-Dimethyl-1-(phenylmethyl)-3-piperidina...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Ningbo Chemgoo is a R&D-driven company with core technology of organic chemistry, dedicating in technology development and industrialization. We provide intermediates from gram scale to...

(3R,4R)-1-Benzyl-N,4-dimethyl-3-piperidinamine dih...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Ocimum Labs was founded in 2018 and started its R&D activities with a cutting-edge facility. The Hyderabad-based firm focuses on process research and development, with a particular emph...

cis-1-Benzyl-N,4-dimethylpiperidin-3-amine dihydro...
CAS Number : 1062580-52-2
End Use API :
End Use API : Tofacitinib Citrate
About the Company : Prajna is an innovation driven pharmaceutical company. We dedicated to Research, Process development and Manufacturing APIs and Advanced Intermediates for Active Pharmaceutical Ingredie...
