Synopsis
Synopsis
0
API Suppliers
0
USDMF
0
CEP/COS
0
JDMF
0
EU WC
0
KDMF
0
NDC API
0
VMF
0
Listed Suppliers
0
EDQM
0
USP
0
JP
0
Others
0
FDF Dossiers
0
FDA Orange Book
0
Europe
0
Canada
0
Australia
0
South Africa
0
Listed Dossiers
DRUG PRODUCT COMPOSITIONS
0
US Patents
0
US Exclusivities
0
Health Canada Patents
US Medicaid
NA
Annual Reports
NA
Regulatory FDF Prices
NA
0
API
0
FDF
0
Data Compilation #PharmaFlow
0
Stock Recap #PipelineProspector
0
Weekly News Recap #Phispers


1. Msc2360844
2. 1305267-37-1
3. Ioa244
4. Ioa-244
5. 6k8fc2tf54
6. Msc-2360844
7. [6-fluoro-1-[4-(morpholin-4-ylmethyl)phenyl]-5,5-dioxo-4h-thiochromeno[4,3-c]pyrazol-3-yl]-morpholin-4-ylmethanone
8. (6-fluoro-1,4-dihydro-1-(4-(4-morpholinylmethyl)phenyl)-5,5-dioxido(1)benzothiopyrano(4,3-c)pyrazol-3-yl)-4-morpholinylmethanone
9. [6-fluoro-1,4-dihydro-1-[4-(4-morpholinylmethyl)phenyl]-5,5-dioxido[1]benzothiopyrano[4,3-c]pyrazol-3-yl]-4-morpholinylmethanone
10. 6-fluoro-1-(4-((morpholin-4-yl)methyl)phenyl)-3-(morpholine-4-carbonyl)-1h,4h-5lambda6-thiochromeno(4,3-c)pyrazole-5,5-dione
11. 6-fluoro-1-{4-[(morpholin-4-yl)methyl]phenyl}-3-(morpholine-4-carbonyl)-1h,4h-5lambda6-thiochromeno[4,3-c]pyrazole-5,5-dione
12. Methanone, (6-fluoro-1,4-dihydro-1-(4-(4-morpholinylmethyl)phenyl)-5,5-dioxido(1)benzothiopyrano(4,3-c)pyrazol-3-yl)-4-morpholinyl-
13. Methanone, [6-fluoro-1,4-dihydro-1-[4-(4-morpholinylmethyl)phenyl]-5,5-dioxido[1]benzothiopyrano[4,3-c]pyrazol-3-yl]-4-morpholinyl-
14. Unii-6k8fc2tf54
15. Schembl12849
16. Chembl3683575
17. Bdbm169989
18. Nsc827886
19. Nsc-827886
20. Hy-135827
21. Cs-0114316
22. Us9073940, 339
| Molecular Weight | 526.6 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C26H27FN4O5S |
| XLogP3 | 1.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 526.16861931 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 526.16861931 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 102 Ų |
| Heavy Atom Count | 37 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 914 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 1 |
ABOUT THIS PAGE
37
PharmaCompass offers a list of Roginolisib API manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by GMP, USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, Price,and more, enabling you to easily find the right Roginolisib manufacturer or Roginolisib supplier for your needs.
Send us enquiries for free, and we will assist you in establishing a direct connection with your preferred Roginolisib manufacturer or Roginolisib supplier.
PharmaCompass also assists you with knowing the Roginolisib API Price utilized in the formulation of products. Roginolisib API Price is not always fixed or binding as the Roginolisib Price is obtained through a variety of data sources. The Roginolisib Price can also vary due to multiple factors, including market conditions, regulatory modifications, or negotiated pricing deals.
A IOA-244 manufacturer is defined as any person or entity involved in the manufacture, preparation, processing, compounding or propagation of IOA-244, including repackagers and relabelers. The FDA regulates IOA-244 manufacturers to ensure that their products comply with relevant laws and regulations and are safe and effective to use. IOA-244 API Manufacturers are required to adhere to Good Manufacturing Practices (GMP) to ensure that their products are consistently manufactured to meet established quality criteria.
A IOA-244 supplier is an individual or a company that provides IOA-244 active pharmaceutical ingredient (API) or IOA-244 finished formulations upon request. The IOA-244 suppliers may include IOA-244 API manufacturers, exporters, distributors and traders.
IOA-244 Active pharmaceutical ingredient (API) is produced in GMP-certified manufacturing facility.
GMP stands for Good Manufacturing Practices, which is a system used in the pharmaceutical industry to make sure that goods are regularly produced and monitored in accordance with quality standards. The FDA’s current Good Manufacturing Practices requirements are referred to as cGMP or current GMP which indicates that the company follows the most recent GMP specifications. The World Health Organization (WHO) has its own set of GMP guidelines, called the WHO GMP. Different countries can also set their own guidelines for GMP like China (Chinese GMP) or the EU (EU GMP).
PharmaCompass offers a list of IOA-244 GMP manufacturers, exporters & distributors, which can be sorted by USDMF, JDMF, KDMF, CEP (COS), WC, API price, and more, enabling you to easily find the right IOA-244 GMP manufacturer or IOA-244 GMP API supplier for your needs.
A IOA-244 CoA (Certificate of Analysis) is a formal document that attests to IOA-244's compliance with IOA-244 specifications and serves as a tool for batch-level quality control.
IOA-244 CoA mostly includes findings from lab analyses of a specific batch. For each IOA-244 CoA document that a company creates, the USFDA specifies specific requirements, such as supplier information, material identification, transportation data, evidence of conformity and signature data.
IOA-244 may be tested according to a variety of international standards, such as European Pharmacopoeia (IOA-244 EP), IOA-244 JP (Japanese Pharmacopeia) and the US Pharmacopoeia (IOA-244 USP).