

1. 153259-31-5
2. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-methoxypropoxy)pyridine Hydrochloride
3. 2-chloromethyl-4-methoxypropoxy-3-methylpyridine Hydrochloride
4. 2-chloromethyl-4-(3-methoxypropoxy)-3-methylpyridine Hydrochloride
5. 2-(chloromethyl)-4-(3-methoxypropoxy)-3-methylpyridine;hydrochloride
6. Mfcd06658231
7. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-methoxypropoxy)pyridine, Hcl
8. 4-(3-methoxypropoxy)-2-(chloromethyl)-3-methylpyridine Hydrochlorid
9. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-methoxypropoxy)pyridine Hcl
10. Schembl2781673
11. Dtxsid50596322
12. Act01508
13. Bcp12263
14. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-methoxy Propoxy)pyridine Hydrochloride
15. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-methoxypropanoxy)pyridine Hydrochloride
16. Akos015891520
17. Ac-4558
18. Ac-8345
19. Am84488
20. Cs-w021431
21. Ds-1446
22. Bl009616
23. Sy023611
24. Db-020941
25. Ft-0643501
26. 259c315
27. J-008994
28. Q-200145
29. 2-(chloromethyl)-4-(3-methoxypropoxy)-3-methylpyridine Hcl
30. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(2,2,2-trifluoroethoxy) Pyridine Hcl
31. 2-(chloromethyl)-4-(3-methoxypropoxy)-3-methylpyridine Hydrochloride (1:1)
32. 2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-meyhoxylpropanoxyl)pyridine Hydrochloride
33. 2-(chloromethyl)-4-(3-methoxypropoxy)-3-methylpyridine--hydrogen Chloride (1/1)
34. 2-chloromethyl-4-(3-methoxy-propoxy)-3-methyl-pyridine; Hydrochloride;2-chloromethyl-3-methyl-4-(3-methoxypropoxy)pyridine Hcl
| Molecular Weight | 266.16 g/mol |
|---|---|
| Molecular Formula | C11H17Cl2NO2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 265.0636342 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 265.0636342 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 31.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 16 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 169 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently Bonded Unit Count | 2 |
BUILDING BLOCK
2-chloroxymethyl-4,-(3Methoxy Propoxy)-3-Methyl Py...
CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : Tagoor Laboratories, established in 2018 and part of the Tagoor Group, provides APIs, advanced intermediates, and key starting materials for critical and high-growth therapeutic areas. ...
2-Chloromethyl-4,-(3-methoxy propoxy)-3-methyl pyr...
CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : Chemeca Drugs Private Limited was erstwhile M/s. Vegesna Laboratories Pvt Limited. M/s. Vegesna Laboratories Pvt Limited is a Private limited company having its Manufacturing Facility U...

Pyridine 2(chloromethyl) 4 (3methoxypropoxy) 3meth...
CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : Enal Drugs Private Limited,an ISO 9001 : 2000 certified company, specializes in developing and producing anti ulcerative drugs, their intermediates, other active pharmaceutical ingredie...

CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : The Company was incorporated on 19.02.1993 to carry on the business of manufacturing of bulk drugs viz. Omeprazole,Ciprofloxacin, Dichloroflurobenzene, Naproxen, Benzimadizole, etc., ha...

2-Chloromethyl-4-(3-methoxypropoxy)-3-methylpyridi...
CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : Integrin Life Sciences Pvt. Ltd. is one of the growing pharmaceutical API, advanced chemical intermediates manufacturing companies in India. Our Plant is Located in Jaggaiahpet APIIC In...

2-Chloro methyl-3-methyl-4-(3- methoxy propoxy)pyr...
CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : Smilax Laboratories Limited is a research-driven, vertically integrated pharmaceutical company manufacturing Active Pharmaceutical Ingredients, API Intermediates and NDDS/Pellets for th...

2-Hydroxymethyl-4-(3-methoxypropoxy)- 3-methylpyri...
CAS Number : 153259-31-5
End Use API :
End Use API : Rabeprazole Sodium
About the Company : Synaptics Labs Private Limited is a young Pharmaceutical Company with a fully integrated and globally specialized in the development, production and marketing of API’s "Active Pharmac...

LGM Pharma accelerates & optimizes the new product pathway from early development through commercialization.
Transo-Pharm GmbH works globally to supply Active Pharmaceutical Ingredients adhering to the highest quality & GMP standards.
Metrochem has been delivering customized volume & quality products to customers across the world, taking utmost care of their needs.
DRL offers a portfolio of products & services, including APIs, CMO services, generics, biosimilars & differentiated formulations.
Moehs Group, a reference company in the production of pharmaceutical active ingredients.
2-Hydroxymethyl-4,-(3-methoxy propoxy)-3-methyl pyridin...
(CAS Number : 675198-19-3)A fully integrated & globally specialized company in the development, production & marketing of APIs.
Tagoor's product development expertise, backed by our comprehensive understanding of the processes, helps us offer high-quali...
A fully integrated & globally specialized company in the development, production & marketing of APIs.
MARKET PLACE
Reply
07 Sep 2019
Reply
20 Jun 2019
FULL SCREEN VIEW Click here to open all results in a new tab [this preview display 10 results]